„A kde vlastně budeš bydlet?“

Po delší době vás vítám u nového článku 😊! Svět je zase v pořádku, všechny zkoušky done; drobné (i ty větší) katastrofy snad dají na nějakou dobu pokoj…
Tak jo, minule téma bydlení v Praze nakousla Terka, teď se na něj podíváme z toho mého úhlu pohledu.

Ilustrační foto | V mrakodrapu rozhodně bydlet nebudu
S různými variantami týhle otázky se setkávám dodnes. Po možnostech, kam v Praze složit hlavu, jsem se začala pídit na začátku posledního ročníku na střední, což se časem ukázalo jako celkem šibeniční. Víte, člověk s těžkým fyzickým handicapem, který bere možnost využití internátních služeb nebo domovů s pečovatelskou službou až jako úúúplně poslední možnou variantu, má dost omezené možnosti. Ale… Po asi miliontém odmítnutí z všemožných pražských kolejí, na které si jen vzpomenete, to vypadá, že i na mě se možná nakonec přece jen štěstí usměje. Možná píšu proto, že jsem se bohužel díky corona situaci nebyla na koleji ještě osobně podívat. Ale díky kamarádům, kteří tam za mě zaskočili, tak nějak tuším, že bydlet od října právě tam, je z hlediska bezbariérovosti, docela reálné. Jak ale všichni víme, tohle není jediná stránka, kterou je nutný vzít v potaz. I ty další jsou neméně důležité.
Od začátku mi bylo jasné, že hledání kompletně bezbariérového bydlení v hlavním městě nebude žádnej med, i tak ale přišly chvíle, kdy jsem se chtěla na celé tohle kolečko zvysoka… no však víte co :D.
No a jak už to tak bývá, v takových momentech většinou přijde něco, co absolutně nečekáte… Ještě to nechci zakřiknout, ale pokud takhle šance vyjde, určitě se o ní dočtete v některém z dalších článků.
Krásné léto vám všem a zase příště 😊!
Nikča
Komentáře

Oblíbené příspěvky