Jak si bydlím v Praze?

Ilustrační foto | Zdroj: uvedhouse.cz

Hledání ubytování v srdci Evropy, navíc bezbariérového, bylo na začátku vysokoškolského života asi to nejtěžší. Celý proces zabral spoustu času, hromadu e-mailů, a ještě víc odmítnutí. Když už jsem našla bezbariérovou kolej, která není hodinu vzdálená od budovy univerzity, nebyla volná kapacita. Došly mi všechny koleje. Pohled mi tím pádem uvízl na pronájmech. Jo, to jsem si teda vůbec nepomohla… od vysokého pražského nájmu, přes malý prostor, nulovou bezbariérovost, po velkou vzdálenost. Ne, děkuji. 

Začínala jsem cítit bezmoc. Hlavou mi běžela představa, jak se učím na zkoušky pod mostem. Obrátila jsem se na Instagram, který dnes hýbe internetem. Mou žádost o pomoc vyslyšela Kristýna Dolejšová (známá pro svůj projekt Za normální holky; nyní na profilu @hellochristie). Díky jejímu sdílení se mi ozvalo několik lidí, a tak jsem se dostala do speciálního, kompletně bezbariérového bytu. Juchůůů.

Nedokážete si představit tu radost, ale zároveň i strach. Strach být sama mezi čtyřmi bílými stěnami. Jak to do háje zvládnu? No… nákupy mi pokrývá Rohlík, jídelníček se mi skládá ze salátů, polotovarů do mikrovlnky, občasných objednávek z dovozových služeb. Z toho všeho nejlepší varianta je, když mi mamka uvaří domácí jídlo, které si můžu ohřát, popřípadě dát do mrazáku, aby mi vydrželo na vícero dnů. Moje stravování není nejlepší, to by poznalo i malé dítě. Ale radši budu jíst takhle, než aby mi něco upadlo na zem, já to musela hodinu uklízet, spálila se, nebo zničila byt. Navíc, jelikož jsem značně pomalá už od přírody, nemám se sebou trpělivost ani nervy, řeším celou situaci takhle. 

Prakticky vůbec nejezdím ven a společnost mi dělá lednice, postel a notebook. Vzhledem k momentální situaci, nemám lidi moc v lásce.

Přijdu si jako postižená verze Bridget Jonesové. Jsem na tom úplně stejně jako ona. I když ale nevím, jak to bude s bydlením v dalších letech, jsem vděčná, že jsem vůbec uzpůsobený byt našla 💗.

Mějte se fajn a zase někdy u dalšího článku.

Terka

Komentáře

Okomentovat

Oblíbené příspěvky